Doradca zawodowy Pruszków – doradztwo zawodowe może być skutecznym sposobem wyboru zawodu lub ścieżki kariery. Stresy, oczekiwania innych osób, niepewność własnych zalet czasem powodują, że trudno jest podjąć właściwą decyzję. W takiej sytuacji warto zwrócić się do specjalisty i spojrzeć na siebie obiektywnie. 

W naszym gabinecie Strefa Spotkań w Pruszkowie prowadzimy konsultacje doradcy zawodowego. Pomagamy lepiej zrozumieć siebie i czuć większą skuteczność w sprawach zawodowych. 

doradztwo zawodowe Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań
Diagnostyka psychologiczna - usługi - Strefa Spotkań

Doradztwo zawodowe - na czym polega?

Doradztwo zawodowe to forma porady, która skierowana jest do osób stojących przed wyborem zawodu lub stanowiska pracy.  Jeśli nie wie się w czym się jest dobrym, warto zwrócić się do specjalisty.

Podczas doradztwa zawodowego psycholog bądź doradca stara się stara się określić zdolności w podejmowaniu decyzji, kontaktach z ludźmi, umiejętności intelektualne i emocjonalne. Brane są pod uwagę style komunikowania się, sposoby reagowania na autorytety, style w jakim osoba przejmuje inicjatywę w zespole, jakie miejsce zajmuje w zespole. 

Doradca przygotowuje plan diagnozy zdolności. i wspólnie z klientem określa cele. Osoba badana otrzymuje informację na temat miejsc pracy, w których będzie się dobrze czuła i będzie mogła odnosić sukcesy. 

Doradca zawodowy - co robi?

Zwykle na początku ścieżki zawodowej ludzie doświadczają wiele niepewności. Czasem okazuje się, że wybór zawodu jest procesem stresującym i nie wiadomość jaka decyzję podjąć, żeby być szczęśliwym w dalszym życiu. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać i warto poprosić o pomoc kogoś, kto pozwoli obiektywnie ocenić nasze zdolności, wskaże, jakie mamy cechy osobowości i naturalne talenty, w jakich pracach możemy być efektywni i szczęśliwi.

Zadaniem doradcy zawodowego jest przeprowadzenie wywiadu z osobą badaną, zbadanie specjalnymi testami psychologicznymi i określenie profilu indywidualnych predyspozycji. Określane są cechy osobowości, umiejętności interpersonalne, najchętniej podejmowane strategie, sposoby myślenia, źródła stresu. 

Konsultacja psychiatryczna - usługi - Strefa Spotkań

Doradca zawodowy- Strefa Spotkań

Doradca zawodowy bądź doradca ma za zadanie bezstronnie, obiektywnie spojrzeć na predyspozycje i umiejętności osoby oraz zaproponować rozwiązania, które ułatwią wybór ścieżki kariery. Często zdarza się, że pod wpływem rad innych osób albo chęci spełniania oczekiwań otoczenia nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić swoich naturalnych talentów i cech osobowości. Doradca zawodowy, jako osoba z zewnątrz, a także specjalista od diagnozy psychologicznej, jest idealną osobą do tego, by pomóc osobom rozwijającym się zawodowo, podjąć właście decyzje i dostosować swoją karierę do tego, co je uszczęśliwia. 

Doradztwo zawodowe Pruszków

Doradztwo zawodowe niesie za sobą szereg korzyści takich, jak:

Poznanie swoich predyspozycji

Wzmocnienie poczucia kompetencji

Ukierunkowanie rozwoju zdolności

Strefa Spotkań - doradztwo zawodowe w Pruszkowie

Doradztwo zawodowe

Do doradcy zawodowego najlepiej jest pójść gdy czujemy, że nie jesteśmy pewni swoich zdolności i kompetencji przed wyborem ścieżki zawodowej. Kiedy wzrasta niepewność, pojawia się też stres związany z przejściowym okresem w życiu. Chętnie doradzimy, wysłuchamy Cię i pomożemy podjąć właściwą decyzję.

Nasz zespół

lek. Kaja Gierus - specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra (osoby od 18 roku życia)

mgr Ewa Gniewek

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

mgr Anna Stadnicka

Psycholog, neuropsycholog

O nas

W Strefie Spotkań pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym zdobytym w dużych ośrodkach. Nasz prywatny gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny oferuje konsultacje indywidualne, rodzinne i dla par oraz rehabilitację neropsychologiczną i pomoc psychotraumatologa.

Nieustannie zwiększamy swoje kwalifikacje i chcemy świadczyć wysokiej jakości usługi.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań

Doradztwo zawodowe i nie tylko

Oferujemy doradztwo zawodowe, ale też bardziej kompleksową pomoc psychologiczną. Niekiedy trudno jest rozpocząć karierę zawodową, a jednak chce się poznać źródło problemu i lepiej poznać siebie. Wtedy odpowiednia może okazać się terapia indywidualna.

Doradztwo zawodowe Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań - sprawdź lokalizację