Psychoterapia indywidualna Pruszków, Komorów – polega na spotkaniu tylko dwóch osób, pacjenta i psychoterapeuty. Jest szczerą rozmową, która przebiega w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania.

Dzięki pomocy psychoterapeuty pacjent zaczyna lepiej rozumieć swoje emocje, źródło swoich zachowań, a także łatwiej przychodzi mu rozwiązywanie trudności życiowych. 

W gabinecie Strefa Spotkań w Komorowie prowadzimy psychoterapie indywidualne. 

Strefa Spotkań - Psychoterapia indywidualna Pruszków, Komorów
Psychoterapia indywidualna - Strefa Spotkań

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna ma na celu wyleczenie pacjenta z różnych trudności i zaburzeń, które dotyczą ludzkiej psychiki. Przydaje się, gdy na co dzień pacjent napotyka na problemy, z którymi nie jest łatwo mu uporać się samodzielnie i chciałby lepiej zrozumieć, skąd one wynikają oraz jak się z nimi mierzyć metodami psychologicznymi. Psychoterapia także pomaga radzić sobie z nawykami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

W zależności od rodzaju problemu oraz tego, jak bardzo jest nasilony, zaleca się różne formy i metody terapii. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić terapię humanistyczną, psychodynamiczną, systemową i poznawczo-behawioralną. Każda z nich polega na bezpośrednim kontakcie psychoterapeuty z pacjentem.

Dla kogo jest skierowana psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna jest skierowana dla wszystkich osób doświadczających trudności w życiu codziennym, z którymi nie mogą poradzić sobie z tymi trudnościami samodzielnie i chcą skorzystać z pomocy z zewnątrz. Także jest przydatna dla tych, którzy miewają trudności w kontaktach z ludźmi oraz dla tych, którzy chcieliby zrozumieć przyczyny swoich problemów i wypracować nowe sposoby reagowania na nie.

Na czym polega psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna w naszym gabinecie w Komorowie polega na spotkaniu z psychoterapeutą i szczerej rozmowie z nim. Podczas sesji terapeutycznych psychoterapeuta wykonuje z pacjentem także różnego rodzaju ćwiczenia, które pozwalają lepiej zrozumieć siebie i reagować na różne sytuacje życiowe.

Jak wygląda psychoterapia indywidualna?

Sesja terapeutyczna jest przeprowadzana w komfortowym gabinecie, gdzie pacjent może poczuć się komfortowo i zaufać specjaliście. Gdy psychoterapeuta pozna trudności, z jakim mierzy się osoba, a także jej sposoby reagowania na nie, może dobrać odpowiednią metodę prowadzenia sesji. Zwykle pacjent spotyka się z psychoterapeutą raz w tygodniu przez dłuższy bądź krótszy czas, w zależności od potrzeb i rodzaju zaleconej terapii.

Co daje psychoterapia indywidualna?

Spotkanie z psychoterapeutą, jako osobą bezstronną oraz wykwalifikowaną, pozwala pacjentowi uwolnić emocje, poczuć, że jest się rozumianym, a jednocześnie poznać metody radzenia sobie z problemami w życiu. Dzięki takim spotkaniom osoba może nauczyć się lepiej zarządzać emocjami, poznać naturę i źródło swoich problemów oraz nauczyć się panować nad swoim zachowaniem. Wskutek wspólnej pracy Pacjent ma szanse odnaleźć spokój i ulgę.

Terapia indywidualna Pruszków, Komorów

Obecnie coraz więcej osób korzysta z psychoterapii nie tylko do leczenia zaburzeń związanych z sferą psychiczną, ale też do lepszego rozumienia siebie i rozwijania swojej osobowości. Często odbywa się bez włączania leków i polega raczej na wykonywaniu różnego rodzaju zadań terapeutycznych (terapia poznawczo-behawioralna). Psychoterapia indywidualna może znacząco wpłynąć na wzrost jakości życia osobistego, zawodowego, rodzinnego oraz relacyjnego. Dzięki takim spotkaniom możemy zwiększyć swoją motywację do działania oraz ulepszyć naszą umiejętność komunikowania się i swoich potrzeb.

Jeśli szukasz dobrego psychoterapeuty w Pruszkowie, Komorowie i okolicach, zadzwoń.

Strefa Spotkań - Psychoterapia indywidualna - na czym polega, dla kogo, co daje

Ile kosztuje psychoterapia indywidualna?

Koszt sesji psychoterapeutycznej indywidualnej podany jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Cennik”. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów o tym, jak będzie wyglądać psychoterapia, jak długo powinna trwać lub o innych kwestiach związanych z nią, zadzwoń +48 797 300 819.

Strefa Spotkań - Psychoterapia indywidualna

Psychoterapeuta w gabinecie Strefa Spotkań

W naszym gabinecie Strefa Spotkań w Komorowie pracują wyspecjalizowani psychoterapeuci, którzy mają duże doświadczenie w powadzeniu sesji psychoterapeutycznych. Pacjent może poczuć się bezpiecznie i komfortowo oraz w pełni zaufać psychoterapeucie. Terapeuta jest osobą bezstronną, obiektywną i rozumiejącą, skąd biorą się pewne ludzkie zachowania i emocje. Razem z pacjentem pracuje nad jego trudnościami, potrafi zaproponować rozwiązania i interpretacje, których pacjent wcześniej nie dostrzegał, a tym samym pozwoli lepiej się zrozumieć. 

Psychoterapia indywidualna Pruszków, Komorów - korzyści

Terapia indywidualna oznacza dużo korzyści, takich jak:

Zrozumienie swoich zachowań

Praca nad sobą

Większa świadomość

Strefa Spotkań - Psychoterapia indywidualna - Psychoterapeuta Pruszków, Komorów

Psychoterapia indywidualna w Pruszkowie i Komorowie

Na terapię indywidualną warto się zapisać, gdy niepokoją nas pewne nasze zachowania, przyzwyczajenia oraz reakcje. Także wtedy, gdy chcemy pracować nad sobą i lepiej rozumieć otaczający nas świat. Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji z terapeutą, odwiedź nasz gabinet lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Nasz zespół

lek. Kaja Gierus - specjalista psychiatra

KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE SĄ ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA

mgr Ewa Gniewek

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

mgr Anna Stadnicka

Psycholog, neuropsycholog

O nas

W Strefie Spotkań pracują sami psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym, które zdobyli w dużych ośrodkach. Nasz prywatny gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny oferuje konsultacje grupowe, indywidualne, rodzinne i dla par.

Ciągle też zwiększamy swoje kwalifikacje i chcemy świadczyć wysokiej jakości usługi.

Strefa Spotkań - doradztwo zawodowe w Pruszkowie

Psychoterapia indywidualna i nie tylko

Oprócz psychoterapii indywidualnej oferujemy również terapie dla małżeństw i par. Żeby poprawić relacje w związku warto razem wybrać się na terapię.

Psychoterapia indywidualna Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań - sprawdź lokalizację