Terapia małżeńska Pruszków, Komorów – terapia małżeńska niekiedy może być jedynym sposobem na uratowanie małżeństwa. Wszelkie pretensje, żale, ukryte emocje prowadzą do kryzysu, który się pogłębia. W takiej sytuacji warto zwrócić się do specjalisty i zawalczyć o ratowanie związku. 

W naszym gabinecie Strefa Spotkań w Komorowie prowadzimy terapie dla małżeństw. Pomagamy nawzajem się zrozumieć i pracować nad małżeństwem.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów - Prywatny gabinet psychologiczny Strefa Spotkań
Psychoterapia małżeńska Pruszków, Komorów - Gabinet psychologiczny Strefa Spotkań

Terapia małżeńska - na czym polega?

Terapia małżeńska to forma pomocy, która skierowana jest do małżeństw niezależnie od stażu małżeństwa. Jeśli w związku pojawił się kryzys, którego para nie jest w stanie rozwiązań samodzielnie, a sam konflikt tylko przybiera na sile, naprawdę warto zwrócić się do specjalisty.

Podczas terapii małżeńskiej psycholog bądź psychoterapeuta stara się ustalić przyczynę problemu, by później nauczyć obu partnerów, jak wychodzić z konfliktów i znajdować porozumienie. Umiejętne komunikowanie się pomiędzy dwojgiem osób to jedno z narzędzi terapeutycznych, które ćwiczy się podczas terapii. Osoby nawzajem szukają porozumienia, starają się zrozumieć, jak czuje się druga osoba i razem docierają do źródeł problemów.

Terapeuta przygotowuje plan pracy terapeutycznej, który jest akceptowany przez partnerów. Zwykle składa się z połączenia spotkań wspólnych i indywidualnych, choć może ograniczać się jedynie do terapii wspólnych.

Terapia dla małżeństw - kiedy ma sens?

Zwykle na początku partnerzy starają się samodzielnie poradzić sobie z problemem. Czasem jednak okazuje się, że osoby w związku nie są w stanie już spokojnie porozmawiać ze sobą, czują się nierozumiani, często i burzliwie się kłócą i coraz bardziej do siebie zniechęcają. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać i warto poprosić o pomoc kogoś, kto pozwoli współmałżonkom się lepiej zrozumieć, kto usprawni ich komunikację, wyjaśni, skąd biorą się określone zachowania i emocje oraz pomoże wyjść z trudnej sytuacji.

Zadaniem terapii dla małżeństw jest uratowanie małżeństwa i uchronienie przed rozwodem. Odbudowywanie relacji jest trudnym i czasochłonnym procesem, ale też satysfakcjonującym i wpływającym na jakość życia osób w związku. Jeśli przeszkadza Ci Twoja obecna sytuacja w małżeństwie, czujesz, że brakuje tam zrozumienia i przestajecie sobie okazywać szacunek, chętnie Ci pomożemy.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań gabinet psychologiczny
Terapia małżeńska - Gabinet psychologiczny Strefa Spotkań

Psycholog małżeński - Strefa Spotkań

Psycholog małżeński bądź psychoterapeuta małżeński ma za zadanie bezstronnie, obiektywnie spojrzeć na problemy w związku i zaproponować rozwiązania, których wcześniej współmałżonkowie nie dostrzegali. Często zdarza się, że pod wpływem emocji nie widzimy jasno źródła problemów, czujemy się niezrozumiani i nie potrafimy z dystansem ocenić sytuacji. Terapeuta, jako osoba z zewnątrz, a także specjalista w dziedzinie rozwiązywania konfliktów w związkach, jest idealną osobą do tego, by pomóc małżonkom odnaleźć porozumienie, zdystansować się do sytuacji i pomóc na nowo budować tę relację.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów

Terapia małżeńska niesie za sobą szereg korzyści takich, jak:

Umiejętne komunikowanie się

Odnowa zaufania

Umocnienie relacji

Terapia dla małżeństw Pruszków, Komorów - Gabinet psychologiczny Strefa Spotkań

Terapia dla małżeństw

Na terapię dla małżeństw najlepiej jest pójść gdy tylko czujemy, że przestajemy dogadywać się z daną osobą. Gdy brakuje nam chęci, żeby się dogadać, przestajemy się nawzajem szanować, a zamiast wzmacniać więź tylko się oddalamy. Jeśli nie jesteś przekonana/-y, czy ten moment jest odpowiedni, żeby pójść na terapię, zadzwoń. Chętnie doradzimy, wysłuchamy Cię i pomożemy podjąć właściwą decyzję.

Nasz zespół

lek. Kaja Gierus - specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra (osoby od 18 roku życia)

mgr Ewa Gniewek

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

mgr Anna Stadnicka

Psycholog, neuropsycholog

O nas

W Strefie Spotkań pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym zdobytym w dużych ośrodkach. Nasz prywatny gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny oferuje konsultacje grupowe, indywidualne, rodzinne i dla par.

Nieustannie zwiększamy swoje kwalifikacje i chcemy świadczyć wysokiej jakości usługi.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań

Terapia dla par i nie tylko

Oferujemy terapie dla małżeństw i par, ale też dla osób indywidualnych. Niekiedy trudno jest namówić partnera na pójście na terapię, a jednak chce się poznać źródło problemu i walczyć o związek. Wtedy odpowiednia może okazać się terapia indywidualna.

Terapia małżeńska Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań - sprawdź lokalizację