Terapia rodzinna Pruszków, Komorów – to terapia skierowana do rodzin, które chcą naprawić swoje relacje. Wychowanie dzieci nie jest łatwym zadaniem, do tego pojawiające się spory pomiędzy rodzicami i brak zrozumienia mogą doprowadzić do sytuacji, gdy jedynym wyjściem wydaje się pójście na terapię.

W gabinecie Strefa Spotkań w Komorowie prowadzimy terapie rodzin, dzięki który możliwe będzie wzajemne zrozumienie się i praca nad relacjami w rodzinie.

Strefa Spotkań - gabinet terapeutyczny - terapia dla rodzin Pruszków, Komorów
Strefa Spotkań - terapia rodzinna Pruszków, Komorów - kiedy ma sens?

Terapia rodzinna - na czym polega?

Terapia rodzinna to cykl spotkań członków rodziny z psychoterapeutą. Jeśli występują problemy z dziećmi terapia może obejmować także spotkania z psychologiem rodzinnym. W trakcie sesji każda z osób może się swobodnie wypowiedzieć, w komfortowej atmosferze. Celem takich spotkań jest odnalezienie źródeł nieporozumień i problemów oraz obiektywne spojrzenie na nie. Psychoterapeuta to osoba, która nie opowiada się po żadnej ze stron konfliktu. 

Na pierwsze spotkanie zwykle przychodzą wszyscy członkowie rodziny, którzy mieszkają razem, a podczas kolejnych spotkań mogą uczestniczyć już tylko poszczególne osoby. Czas trwania psychoterapii rodzinnej jest różny, w zależności od rodzaju konfliktu i jego zaawansowania, a także otwartości rodziny.

Szukasz dobrego psychoterapeuty rodzinnego?

Terapia rodzinna - kiedy jest wskazana?

Terapia przydaje się wtedy, gdy występują trudności ze zrozumieniem się w rodzinie. Problemy, które można rozwiązać dzięki terapii, to np.:

  • problem z komunikacją pomiędzy członkami rodziny,
  • często występujące kłótnie,
  • problemy wychowawcze,
  • zaburzenia odżywiania,
  • problem z alkoholem,
  • zachowania autodestrukcyjne,
  • brak poczucia zrozumienia i więzi w rodzinie,
  • choroba przewlekła któregoś z członków rodziny.

Terapia rodzinna po rozwodzie

Po rozwodzie życie rodzinne znacząco się zmienia. Sąd opiekuńczy może zarządzić skierowanie rodziców na terapię rodzinną. Ale nawet bez takiego zarządzenia czasami warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Przyczyną skierowania na terapię może być nieodpowiednie zachowanie dziecka wskutek zaniedbań ze strony rodziców. Także jeśli dziecko ma zapewnione nieodpowiednie warunki bytowe, jak np. alkoholizm bądź narkomania u któregoś z rodziców.

Strefa Spotkań - gabinet terapeutyczny - terapia rodzinna Pruszków, Komorów
Strefa Spotkań - terapia rodzinna Pruszków, Komorów - dla kogo terapia?

Psychoterapia rodzinna

Terapia rodzinna polega na założeniu, że rodzina to jeden system złożony z kilku członków, którzy na siebie wzajemnie oddziałują. Jeśli dwie osoby mają trudności z porozumieniem się, oddziałuje to na resztę osób w rodzinie. Jeśli sądzisz, że w Twojej rodzinie nie dzieje się najlepiej, skontaktuj się z nami.

Terapia rodzinna cennik

Cena konsultacji psychiatrycznej jak również innych naszych usług jest podana w zakładce cennik. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jak długo będzie trwała terapia lub masz jakieś dodatkowe pytania, zadzwoń +48 797 300 819.

Terapia rodzinna Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań

Nasi specjaliści bezstronnie i obiektywnie spojrzą na problemy, jakie występują u Ciebie w rodzinie. Zaproponują rozwiązania, których wcześniej nie dostrzegaliście oraz pomogą wzajemnie się zrozumieć. Często przez narastające problemy oraz emocje nie jest łatwo zauważyć źródło powstałych problemów oraz ocenić obiektywnie sytuację. Nasi terapeuci pomogą wyjść nawet z bardzo skomplikowanych sytuacji.

Terapia rodzinna Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań - gabinet terapeutyczny

Terapia rodzinna Pruszków, Komorów

Terapia rodzinna oznacza szereg korzyści takich, jak:

Zrozumienie

Odnowa zaufania

Wzmocnienie więzi

Na terapię dla rodzin warto jest się wybrać gdy tylko pojawią się w rodzinie problemy, z którymi czujemy, że nie możemy sobie poradzić. Jeśli nie masz pewności, czy ten moment jest odpowiedni, zadzwoń. Pomożemy Ci podjąć decyzję.

Nasz zespół

lek. Kaja Gierus - specjalista psychiatra

Specjalista psychiatra (osoby od 18 roku życia)

mgr Ewa Gniewek

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

mgr Aleksandra Żmudzińska

Psycholożka, psychoterapeutka psychodynamiczna

mgr Anna Stadnicka

Psycholog, neuropsycholog

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

O nas

W Strefie Spotkań pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym zdobytym w dużych ośrodkach. Nasz prywatny gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny oferuje konsultacje grupowe, indywidualne, rodzinne i dla par.

Nieustannie zwiększamy swoje kwalifikacje i chcemy świadczyć wysokiej jakości usługi.

Oferujemy terapie rodzinne, jak również terapie tylko dla małżeństw i par. Dowiedz się więcej, jak wyglądają terapie dla małżeńśkie, dla kogo są odpowiednie i w jakich sytuacjach się przydają.

Terapia rodzinna Pruszków, Komorów - Strefa Spotkań - sprawdź lokalizację