O nas

Wśród naszych specjalistów znajdziesz  psychologów klinicznych, neuropsychologów, psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych, psychoterapeutów integracyjnych i doradców zawodowych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, które zdobyliśmy w dużych ośrodkach zajmujących się diagnozą i leczeniem trudności psychologicznych.

Strefa Spotkań to zaufany, prywatny gabinet psychologiczny i psychoterapeutyczny w Pruszkowie. Oferujemy rzetelne konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne indywidualne, dla par, grupowe i rodzinne. Nasz ośrodek jest kameralny i znajduje się w przyjaznym otoczeniu.

Oferujemy takie usługi, jak:

  • diagnoza psychologiczna,
  • psychoterapia poznawczo-behawioralna,
  • psychoterapia psychodynamiczna,
  • psychoterapia par,
  • diagnoza psychiatryczna,
  • diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna.

Trafnie diagnozujemy i prowadzimy leczenie. Świadczymy profesjonalne usługi diagnostyczne i terapeutyczne w kameralnym ośrodku. Przywiązujemy uwagę do tego, jak wygląda nasz ośrodek oraz jego otoczenie w myśl zasady, że do spotkania potrzebny jest odpowiedni czas i odpowiednia przestrzeń. 

Strefa Spotkań - O nas - poznaj nasz zespół

Nasz zespół

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

mgr Michalina Pierzchała

specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, psychotraumatolog

mgr Michalina Pierzchała

Specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog

Jestem specjalistą psychologiem klinicznym, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie, członkiem Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Ukończylam 4-letnie podyplomowe szkolenie specjalizacyjne z psychologii klinicznej, odbyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu diagnozy neuropsychologicznej. Ukończyła szkolenie podyplomowe z psychotraumatologii. 

Mam ponad 10 letnie doświadczenie w pracy klinicznej z pacjentami. Pracuję z osobami dorosłymi.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w m.in. w Klinice Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Bródnowskim, Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie, Mazowieckim Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o., Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Przeciwdziałania Przemocy w Warszawie jak również w praktyce prywatnej.

Stale poszerzam swoją wiedzę i kompetencje.

W pracy łączę profesjonalną wiedzę i doświadczenie psychologa klinicznego z empatycznym podejściem i uważnością na potrzeby pacjentów.

 

Metodologia pracy:

  • diagnoza funkcji poznawczych (pamięci, koncentracji, f. językowych)
  • diagnoza zaburzeń poznawczych w przebiegu „mgły covidowej”
  • diagnoza pacjentów neurologicznych po urazach, wypadkach, po udarach, operacjach mózgu
  • rehabilitacja zaburzeń poznawczych
  • praca z pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi
  • Pomoc osobom z doświadczeniem traumy i kryzysu sytuacyjnego. 

mgr Małgorzata Szymańska (z d. Węglińska)

Psycholog, psychoterapeutka (osoby od 16 roku życia)

Małgorzata Szymańska (z d. Węglińska) – psycholog, psychoterapeuta w nurcie integracyjnym

Jestem psychologiem i psychoterapeutą z zamiłowania i pasji. Praca z drugim człowiekiem jest dla mnie spotkaniem, przygodą, pasją, wyzwaniem. Pomagam klientom w wypracowaniu pozytywnego stosunku do siebie, życia, w lepszym poznaniu siebie oraz wzbudzeniu motywacji do stawiania czoła trudom i wyzwaniom, które napotkali. Pracuję z osobami dorosłymi i młodymi dorosłymi pomagając im m.in. w:

  • Rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, radzeniu sobie z zalewającym afektem lub przeciwnie – nieodczuwaniem emocji
  • Przeżyciu straty (bliskiej osoby, zdrowia, możliwości, przedmiotu)
  • Poszukiwaniu celów życiowych, konsolidowaniu tożsamości lub nadawania nowego kierunku rozwoju
  • Życiu w pełnej remisji zaburzeń psychicznych (ChAD, schizofrenia)
  • Osobom w depresji – w zrozumieniu przyczyn choroby i prowadzeniu procesu do pełnego zdrowienia
  • Osobom wysokowrażliwym – w dobrym dostosowaniu się do świata i radzeniu sobie
    w codzienności
  • Przezwyciężaniu trudności w kontaktach interpersonalnych
  • Rodzicom w związywaniu trudności wychowawczych

Pracuję w nurcie integratywnym patrząc na człowieka holistycznie (ciało, psychika, duch). Mojemu rozumieniu klienta i jego trudności najbliższe jest podejście psychodynamiczne. Wykorzystuję także techniki terapii poznawczo- behawioralnej i terapii Gestalt.

Ukończyłam Społeczną Psychologię Kliniczną na SWPS w Warszawie z modułami specjalizacyjnymi
z terapii poznawczo-behawioralnej oraz psychologii twórczości. Kompetencje podnosiłam  kończąc roczny Kurs Chrześcijańskiej Terapii Integralnej prowadzony przez M.M. Gajdów. Obecnie kończę Podyplomowe Studia Psychoterapii w ujęciu integratywnym na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Zapobiegania Nawrotom Psychoz, prowadząc własną praktykę psychoterapeutyczną, pracując
w Warszawskim Domu pod Fontanną oraz prowadząc grupę holistycznego rozwoju Światło w mroku.

Znajomość trudności wychowawczych z jakimi borykają się obecnie rodzice zdobyłam pracując jako psycholog w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Wspomagałam tam dzieci
i młodzież w rozwijaniu umiejętności społecznych oraz rodziców w rozwijaniu kompetencji wychowawczych. Ponadto kilka lat pracowałam jako trener różnych programów profilaktycznych.

Poza praktyką psychoterapeutyczną, prowadzę grupę integracyjno-aktywizującą dla pacjentów
z zaburzeniami psychicznymi, współprowadzę grupę wsparcia dla rodzin osób zmagających się
z problemami zdrowia psychicznego oraz jestem autorką i trenerem warsztatów ogólnorozwojowych o różnej tematyce.

Zapraszam do kontaktu.

dr n. zdr. Jacek Gierus

specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta

W latach 2019-2022 adiunkt w Instytucie Psychologii Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W latach 2014-2019 asystent w Klinice Psychiatrycznej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada ponaddziesięcioletnie doświadczenie kliniczne w diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych. Ukończył całościowe szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej z elementami psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje w duchu terapii schematu. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Associate Editor w czasopiśmie Advances in Cognitive Psychology. Absolwent programu Fundamentals of Neuroscience na Uniwersytecie Harvarda. Więcej informacji: www.jacekgierus.pl